29 700 300
67 700 300
Резервируй онлайн
cb@cb.lv
29 700 300

Veselīga pastaiga dabā! Gleznainā Viesatas upesloku dabas taka, Peņķu veselības avots, Kaives senču dižozols, Vecmoku muižas drupas un alejas. Latviskas pusdienas lauku sētā "Kangari"

trip-pic

Доступные числа и цены

5. сентябрь
1 день | Латвия
Доступны свободные места
Язык - латышский
Jauni Rakursi
от 33 € Забронировать
Pamatcena 33 €

Программа путешествия

Viesatas upesloku taka apbur ar savām ainavām jebkuros apstākļos! 

Ekskursijas programmā:

Izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas plkst. 8:00

 

Brokastu pauze kafejnīcā "Lāči"

 

Viesatas upesloku dabas taka - ļoti gleznaina dabas taka, kas sevišķi patiks garāku pastaigu cienītājiem. Taka vijas caur mežu gar Viesatas upes krastu. Ejot pa taku, manīsim ne tikai putnus, kukaiņus un meža augus, bet redzēsiet arī daudz un dažādus interesantus apskates objektus – kopā saaugušus, īpatnējus kokus, 200 gadīgas priedes, iežu atsegumus no smiltīm, māliem un oļiem, avotiņu, cūku vannas, kā arī iespaidīgo lielo Spuņņakmeni takas tālākajā punktā.

Ceļā izveidoti skatu laukumi ar soliņiem upes līkloču ainavas vērošanai un vairākās vietās pieejamas jaukas atpūtas vietas ar spēlēm un ugunskura vietām.

Pastaigas garums ~8 km.

 

Irlavas Veselības avots jeb Peņķu Veselības avots ir kāpjošais avots ar ūdens debetu apmēram 5 l/s, ar dzidru ūdeni un ar lielu dzelzs saturu. Avotā izgulsnējas kaļķieži un dzelzs sāļi. Avots tā iztekas vietā veido nelielu dīķīti un tad kā strautiņš notek uz Abavu. Avota iztekas vietā ir tāds kā neliels kalniņš, kas jau agrākos laikos ir ticis rakts. Pie avota ved kāpnītes, un tas ir cilvēku bieži apmeklēts. Ūdens ticis un tiek lietots dziedniecībā. 

 

Kārtīgas pusdienas lauku sētā "Kangari"  - ciemosimies sakoptā sētā Kandavas novadā, kas 2013.gadā pat saņēmusi atzinības rakstu no valsts prezidenta par skaistāko lauku sētu Latvijā. Vasarās sētu pieskandina bērnu balsis, jo šeit notiek izzinošas un atraktīvas bērnu nometnes, klusi savos aplokos ganās vingliemeži, bet ziemā no saimniecībā izaudzētajiem labumiem top našķi – žāvēti augļi un ogas, ievārījumi, sīrupi un čatniji.

(Ekskursija, labumu degustācija un pusdienas ~ 7 EUR, cena tiks precizēta)

 

Kaives Senču ozols - dižākais Baltijas ozols - tā apkārtmērs pārsniedz 10m! Kaut arī ozolu pirms simts gadiem saspēris zibens, lūzuši dižie zari, tas turpina augt un teju ik gadu dot bagātīgu zīļu ražu. Kāda leģenda vēsta, ka zem ozola saknēm esot apraktas lādes ar dārgumiem, bet kāda cita, ka pie ozola jānāk pirms došanās tālā ceļā - lai ceļā viss izdotos. 

 

Otrpus Tukumam dosimies atkal pastaigā – kļavu alejas galā apmeklēsim iespaidīgās Vecmoku muižas drupas. Kaut arī nav zināms, ne precīzs muižas centra celšanas laiks, ne arhitekts, kungu namā nojaušama 18. gadsimta arhitekta Severīna Jensena rokraksta klātbūtne, bet saimniecības ēkas celtas Teodoram Zeileram raksturīgā manierē. 2. Pasaules kara laikā pils uzspridzināta, tomēr līdz mūsdienām saglabājusies fasāde ar logu ailām trīs stāvu augstumā.

 

No muižas dažādos virzienos stiepjas liepu alejas teju 3 kilometru kopgarumā. Lai kurā virzienā ietu, tās apbur ar savu atmosfēru... Bet netālu esošajos Ķīļu kapos joprojām "dzīvo" apkaimes skaistākā mīlas leģenda... Baudīsim! 

 

Atgriešanās Rīgā ap 19:00.

 

Ekskursijas cena: EUR 33

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: pusdienu izmaksas

Pamatcena 33 €
trip-pic

Если не нашли свое путешествие, пожалуйста, пишите нам- подберем подходящее!

Номер телефона: *